Karlovy Vary

Perla západních Čech

Řekne-li se Karlovy Vary, každého okamžitě napadne lázeňství. Ale léčit se zde nemusíte jen minerální vodou – okolí stojí za dlouhé procházky, při kterých načerpáte spoustu energie a pokocháte se řadou nejen historických pozoruhodností.

Připomeňme třeba Mlýnskou nebo Vřídelní kolonádu, jednu z nejhodnotnějších sakrálních staveb českého dynamického baroka s velmi kvalitním vnitřním zařízením, barokní kostel sv. Máří Magdalény, postavený křižovníky s červenou hvězdou podle projektu Kiliána Ignáce Dientzenhofera.

Nejen pro elitu

Asi netřeba připomínat, že vřídelní vody si užíval už císař Karel IV., který tyto světově proslulé lázně založil. Opravdového věhlasu ale Karlovy Vary doznaly až v 18 a 19. století, kdy se seznam zdejších hostů četl jako Who is Who dobové elity mocenské i umělecké. Dnešní Vary už sice navštěvuje méně králů, ale zato více „normálních“ lidí. Město pořád zůstává oním světoznámým „sletem šlehačkových dortů“, jak se o zdejší architektuře vyjádřil Le Corbusier…

Festival v srpnu

Co ještě k tomuto jedinečnému koutu České republiky patří? Nejstarší golfové hřiště u nás, Grandhotel Pupp s kavárnou, kam chodíval Ludvík van Beethoven, pochopitelně také Mezinárodní filmový festival, který se loni kvůli pandemii neuskutečnil a letos je naplánován na netradiční termín 20 – 28. srpna.

Pohled z výšky

Pokud chcete mít město a okolí jako na dlani, doporučujeme výlet na rozhlednu Diana. Lanová dráha k ní vozí hosty z kolonády již více než 100 let (spodní stanice je vedle Grandhotelu Pupp v uličce Mariánská).

A ještě jedno doporučení na závěr. Nezapomeňte si odtud odvézt jedinečný suvenýr: předměty zkamenělé působením vřídelní vody.

A nyní nás čeká 1. kolo soutěže Jdeme 1 000 km Českem.

Vítěz prvního kola získá dvoudenní pobyt pro dvě osoby v luxusním 4* hotelu ASTORIA Hotel & Medical Spa, který leží v srdci Karlových Varů přímo naproti Mlýnské kolonádě, v hodnotě 5 000 Kč.


Složení balíčku pro výherce:
✓ 2 x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji kategorie Comfort nebo Comfort Plus
✓ 2 x snídaně formou bufetu
✓ Bazén a saunový svět v otevíracích hodinách zdarma
✓ Další procedury Medical Spa se slevou 30 %
✓ Oběd formou bufetu se slevou 30 %
✓ Tipy na výlety po regionu – brožura KV Guide

Více informací získáte ZDE

Letošní pobyt v Karlových Varech se určitě vyplatí i těm, kteří nevyhrají, vždyť s lázeňskými vouchery na 4000 Kč lze pořídit týdenní pobyt už od 6900 Kč!

Soutěžit můžete prostřednictvím formuláře níže nebo pošlete SMS ve tvaru:
TK ODPOVED JMENO PRIJMENI ADRESA
(za „TK“ zadáte jen písmeno správné odpovědi, např. TK A Jan Novak Dolni 1 Breclav, vše bez diakritiky s mezerami) na číslo 900 11 10.

SMS brána bude otevřena z 2. na 3. 6. 2021 o půlnoci.


Odpovídat můžete do 16. června!