Pohádková stezka

Albrechtice

Dnes se vydáme do města Albrechtice na severní Moravu. Můžete zde navštívit zámek Linhartovy, zříceninu hradu Burkvíz, rozhlednu Hraniční vrch, a hlavně pohádkovou stezku pro naše nejmenší.

Hraniční vrch

Dvouvěžová rozhledna Hraniční vrch je nepochybně nejatraktivnějším turistickým místem města Albrechtice. Rozhledna zcela ojedinělé železné konstrukce, která se skládá ze dvou vyhlídkových ploch spojených kovovou lávkou. Přístup k rozhledně je po modré turistické značce z Města Albrechtic a dále podle značení, cca 3,5 km od města. V lesním úseku si mohou děti zpestřit cestu aktivitami na různých dřevěných atrakcích. Rozhledna se nachází na Hraničním vrchu (527 m n. m.). Vyhlídková plocha je ve výšce 25 metrů, vystoupat musíte po 149 schodech. Vyhlídkové věže jsou celoročně volně přístupné.

Pohádková stezka

Lesní cesta Vás dovede ke krmelci jelena Větroplacha, který Vás sveze na svých zádech jako Smolíčka pacholíčka. Určitě nezapomeňte vstoupit do lesního průseku, kde čekají trpaslíci se spoustou záludných otázek a úkolů. U skřítka Mecháčka poznáte u nás nejčastěji rostoucí mechy. Cestou kolem Hejkala dojdete ke krtečkově posilovně, kterou hlídá Křemenáč a Muchomůrka. Při cvičení nezapomeňte koukat kolem sebe. V některých budkách už bydlí ptáčci.

U tůňky s žabím princem se dozvíte, jak je to s tím líbáním žáby. Promění se v prince nebo vy v žábu? Bludička na kamenném vršku vás zamotá v netradičním bludišti. Pokud se dostanete ven, čeká na vás ztracený výhled na hrad Burkvíz. A za poslední zatáčkou už čeká krteček u své studánky. I on má pro vás nějaké úkoly.

kl

Zdroj: www.mesto-albrechtice.cz